fbpx
 

“İlk Uğurum’un Türk Yazarları” yayımlandı

“İlk Uğurum’un Türk Yazarları” yayımlandı. İlk Uğurum’un Türk yazarlarından Oqtay Esadov’a (fotoğrafta, sağda) kendisiyle birlikte 28 yazarın daha yer aldığı 73 metinden oluşan İlk Uğurum’un Türk yazarları kitabını takdim ettik. İstanbul’da Oqtay Esadov, baskıdan yeni çıkan kitaplarımıza dokunan ilk yazarımız oldu. Fatih Emiroğlu’nun rehberliğinde gerçekleştirilen İlk Uğurum layihesinin hayata geçirilmesinde emeği olan AMEA’nın öğretim üyelerinden, değerli editörümüz Dilber Mehdiyeva’ya, sayın genel müdürümüz Süleyman Süleymanzade’ye ve müdür yardımcısı Almare Balakişiyeva’ya teşekkür eder, Azerbaycan cemiyetini ve sanatını yazarlarımızın nezdinde tebrik ederiz.

“Baştan sona, katılan herkesin birbirinden bağımsız olarak ve birey olarak kendisinin ve sanatçılığının değerli olduğunu hissettiği ve değer bulduğu, üreticiliğini ifade edebildiği bir ortam oluşturmak istedik. Bu nedenle İlk Uğurum bir yarışma değil bir projedir. En iyinin arandığı değil, herkesin içindeki en iyiyi ortaya koyduğu bir alan oluşturmak istedik. Yetenekleri ve yaratıcılığı yoluyla topluma kendi üretkenliğini ve yaratıcılığını hatırlatmak istedik. Üreticiliği ve beceriyi, yaratıcılığı takdir etmek ve teşvik etmek istedik. Dolayısıyla yapıtımızın, okuyucuyla bir kitap olarak buluşması demek sanatı ve üreticiliği, yani Azerbaycan toplumunun potansiyelini ortaya koyması demektir. Toplumun kendisiyle ve değerleriyle buluşması demektir. Değerli yazarlarımız, içinizdeki en iyiyi ortaya çıkarma ve bunu duyurma cesaretinizi takdir eder ve siz değerli okuyuculara, emekdaşlarımıza ve Azerbaycan toplumuna esenlikler dileriz. Kutlu ve uğurlu olsun.”

 

 

 

 

Kitabın alt üz qabığı

 

 

 

 

 

 

Çapdan çıxan kitabın üst üz qabığı

Türk Yayınevi Nəşriyyatı

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

Next Post

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ça Okt 29 , 2019
“Bir ulusun asaletini hatırladığı yerdir, ülkesinin, devletinin özel günleri. Onun derin hatırasında yatan milli sevinci diri tutmak için pekiştirir, böylesi günler.”