fbpx
 

Türkiye için “İlk Uğurum” başladı!

Birincisini Azerbaycan‘ın başkenti Bakü‘de gerçekleştirdiğimiz İlk Uğurum etkinliği 26 yazarın öykü ve şiirlerinin okuyucuyla buluştuğu bir betikle (kitapla) sonuçlandı. Yazarlarımızın sanatlarını tanıttığı Türk Yazarlar dergimizin İlk Uğurum Özel Sayısı başlığıyla yayına sunulması ile 26 yazarımız Türkiye’niñ ve Azerbaycan’ıñ yazarı unvanına erişti. Etkinlik kapsamında yayınevimiz, yola çıktığı Türkiye’niñ ve Azerbaycan’ıñ yayınevi ilkesine uygun olarak derlenen eserlerin yer aldığı betik için Türkiye’de ve Azerbaycan’da basım ve yayın sürecini başlattı. İlk Uğurum kapsamında yayınevimizin kuruluş ilkesine dayanarak Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları için de Türkiye’niñ ve Azerbaycan’ıñ yazarı unvanı yazarlarını beklemekte.

BİLGİ (Son başvuru 15 Temmuz 2019):

*Öykü, şiir, deneme ve bilimsel makale türünde olmak üzere,

*Ülke bütünlüğünü zedeleyici olmaması koşuluyla,

*Metinlerin yazarın kendisine ait olması ve daha önce resmi olarak yayınlanmamış olması.

*Yaş sınırı bulunmamakta.

*Uzmanlarca yayına uygun görülen metinler dergi ve kitap yoluyla okurlara “Türkiye’niñ ve Azerbaycan’ıñ yazarı” unvanıyla sunularak katılım belgesiyle de onurlandırılacaktır.

Metinlerinizi aşağıdaki e-posta hesapları üzerinden ulaştırabilirsiniz. Katılımınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.

Bilimsel makaleleriniz için: bilimselmakale@turknesriyyati.com

Öykü ve denemeleriniz için: oyku-deneme@turknesriyyati.com

Şiirleriniz için: siir@turknesriyyati.com

Türk Yayınevi Nəşriyyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

"İlk Uğurum" sifarişe hazırdır

Pts Haz 24 , 2019
Türk Yazarlar Aişə Əliyeva Aytac Dəniz Banu Rüstəmli Bənövşə Mahmudqızı Cəmil Cəmilbəyli Ələsgər Əhməd Fədai Səfərli Fərid Əsədov Fəridə Ağaxanlı Fidan ƏliHümmətova Firuzə Oruc Gültamam Mehdiyeva Günel Rəcəb İsmayıl Əsədov 15.Jasmin Jasmin Kamal Abdullayev Kənan Dadaşov Mamed Kərimov Nazilə Rəhimova Ruslan Kiçibəyov Səkinə Sadiq Əliyeva Aişə Nəbili Qəndab Əliyeva Suat […]